Zadzwoń po bezpłatną poradę

W zależności od okoliczności szkodę można likwidować z polisy własnej lub polisy sprawcy.

W wielu przypadkach Towarzystwa Ubezpieczeniowe wypłacają zbyt niskie kwoty odszkodowań, które nie pokrywają poniesionych strat.

Obserwuj nas:
Polityka Prywatnościwww.marcinkuzma.pl-polityka-prywatnosci

Szkoda na nieruchomości

Posiadając nieruchomość musimy liczyć się z ryzykiem szkody na niej. Niezależnie czy jest to dom jednorodzinny, w zabudowie szeregowej, mieszkanie w bloku czy lokal użytkowy, budynek firmy może dojść do zdarzenia z naszej winy lub winy osoby trzeciej. 

W zależności od okoliczności szkodę można likwidować z polisy własnej lub polisy sprawcy

W wielu przypadkach Towarzystwa Ubezpieczeniowe wypłacają zbyt niskie kwoty odszkodowań, które nie pokrywają poniesionych strat. Niskie stawki za robociznę, źle rozliczona powierzchnia uszkodzeń, niskiej jakości materiały, zła technologia naprawy – to niektóre ze sposobów na niewłaściwe rozliczenie szkody. 

​Firmy ubezpieczeniowe nagminnie zaniżają wypłacane odszkodowania. Problemem jest również to że jest niedobór specjalistów, którzy potrafią konkretnie określić rozmiar szkody przy użyciu właściwej technologii naprawy. Jest to o tyle kluczowe, że przy pęknięciu na ścianie można naprawić warstwę tynku lub szyć mur – a to jest znaczna rozbieżność w kwocie naprawy.

W trakcie likwidacji szkody z własnej polisy Ubezpieczyciel będzie korzystał z różnych zapisów umowy o polisę ubezpieczeniową oraz OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia), żeby oszczędzić pieniądze Twoim kosztem.

Jak powinna być rozliczana Szkoda na nieruchomości

Rekompensata powinna pokryć szkody na nieruchomości, czyli uszkodzone elementy nieruchomości. Dodatkowo należy uwzględnić wszystkie uszkodzone ruchomości np. meble, sprzęt RTV/AGD.

Zastanawiasz się czy firma ubezpieczeniowa źle rozliczyła Twoją szkodę?

Skorzystaj z bezpłatnej analizy szkody. Razem z biegłym rzeczoznawcą sądowym określimy jakiej wysokości należy się rekompensata!

Nie czekaj! Skontaktuj się już dziś przez formularz kontaktowy lub telefonicznie. 

A ja pomogę Tobie w Twojej sprawie!