Zadzwoń po bezpłatną poradę

Jak uzyskać najwyższe odszkodowanie w przypadku Szkody osobowej

Szkoda na osobie, często nazywana szkodą na zdrowiu w wielu przypadkach niesie za sobą szereg ciężkich konsekwencji. W sytuacji kiedy dochodzi do wypadku drogowego, upadku na zaniedbanym chodniku czy wypadku przy pracy poszkodowany odnosi uszczerbek na zdrowiu

Obserwuj nas:
Polityka Prywatnościwww.marcinkuzma.pl-polityka-prywatnosci

Szkody osobowe

Szkoda na osobie, często nazywana szkodą na zdrowiu w wielu przypadkach niesie za sobą szereg ciężkich konsekwencji. W sytuacji kiedy dochodzi do wypadku drogowego, upadku na zaniedbanym chodniku czy wypadku przy pracy poszkodowany odnosi uszczerbek na zdrowiu

Rekompensatą o którą możesz się starać jest odszkodowanie, zadośćuczynienie oraz renta. Zamierzając uzyskać należną rekompensatę należy bardzo dobrze przygotować się do tego procesu. Proces wymaga wiedzy i zaangażowania, dlaczego? Przeczytaj dalej z czym należy się zmierzyć. 

Odszkodowanie za szkodę osobową

Jest określane na podstawie procentowego uszczerbku na zdrowiu. Procentowy uszczerbek na zdrowiu można określić na podstawie dokumentacji medycznej oraz wywiadu z poszkodowanym lub na komisji lekarskiej. 

Bardzo ważną sprawą jest dokumentacja medyczna. Zależnie od rozmiaru wyrządzonej szkody będzie bardziej lub mniej rozległa. Początkowym dokumentem będzie rozpoznanie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Dalej dokumentacja będzie dotyczyła przebiegu leczenia. Należy kompletować wszelkie dokumenty w trakcie trwania leczenia, ponieważ one potwierdzają i pomagają określić rozmiar szkody. W tym celu zbierz dokumenty ze wszystkich placówek, w których prowadziłeś/aś leczenie, wykonywałeś/aś badania, tip. 

Komisja lekarska organizowana przez towarzystwo ubezpieczeniowe zazwyczaj ma charakter zaoczny. Oznacza to że na podstawie przesłanej dokumentacji określany jest procentowy uszczerbek na zdrowiu bez konieczności udziału poszkodowanego. Jednak na wniosek poszkodowanego towarzystwo może zorganizować komisję naoczną, na której lekarz orzecznik na podstawie dokumentacji medycznej oraz wywiadu z poszkodowanym określa uszczerbek na zdrowiu. W wielu przypadkach po komisji naocznej procentowy uszczerbek na zdrowiu jest wyższy. 

Przy szkodzie na zdrowiu odszkodowanie przysługuje za straty materialne. Uwzględnia się procentowy uszczerbek, koszty leczenia, rehabilitacji, leków, transportu specjalistycznego oraz wszelkie inne koszty związane ze szkodą. 

Co to jest zadośćuczynienie

Zadośćuczynienie jest świadczeniem, które jest bardzo indywidualne i nie powinno być rozliczane w odniesieniu do procentowego uszczerbku na zdrowiu. Przysługuje za straty niematerialne, których poszkodowany doznał takie jak ból, cierpienie fizyczne, dolegliwości i utrudnienia w życiu codziennym związane ze szkodą. 

Co należy wziąć pod uwagę szacując wysokość zadośćuczynienia?

Stopień i pogłębienie cierpienia, długość choroby i trwania leczenia, wiek poszkodowanego, jego zawód, wpływ uszczerbku na życie codzienne oraz społeczne, rozmiaru szkody jak również uszczerbku na majątku spowodowanym zdarzeniem.

Zdarzenie, którego konsekwencją jest uszczerbek na zdrowiu często oddziałuje na przyszłość poszkodowanego. W takiej sytuacji możemy starać się o rentę powypadkową. 

  • niezdolność do pracy jest częściowa lub całkowita
  • zwiększyły się potrzeby poszkodowanego 
  • zmniejszył się powidok na przyszłość poszkodowanego

Są to przesłanki na podstawie, których dochodzimy o rentę. Może być ona wypłacana cyklicznie nawet przez czas nieokreślony lub w formie jednorazowej wypłaty na wniosek poszkodowanego. 

Starając się o odszkodowanie za szkodę na osobie należy bardzo dobrze się przygotować już od pierwszych chwil po zdarzeniu. Uzyskując należne świadczenie najlepiej jest prowadzić sprawę do rozpoznania przez sąd. 

U nas specjaliści zajmujący się uzyskaniem odszkodowania dokładają wszelkich starań, żeby uzyskiwać najwyższe kwoty. Jednak to nie wszystko. Powierzając proces profesjonalistom zyskujesz również spokój. Wiedząc, że możesz oddać sprawę w dobre ręce skupisz się na zdrowiu swoim lub Twoich bliskich. My zajmiemy się resztą. 

Konsultacja w Twojej sprawie jest bezpłatna i pozwala z góry określić warunki współpracy!

Nie czekaj! Już teraz zacznij dochodzić swoich praw z naszą pomocą!