Zadzwoń po bezpłatną poradę

Wypadek przy pracy – odszkodowanie

Wypadki przy pracy zdarzają się bardzo często. Rocznie zostaje zgłoszonych ponad 60 tysięcy zdarzeń i ta tendencja stale rośnie.

Obserwuj nas:
Polityka Prywatnościwww.marcinkuzma.pl-polityka-prywatnosci

Wypadek przy pracy

Wypadki przy pracy zdarzają się bardzo często. Rocznie zostaje zgłoszonych ponad 60 tysięcy zdarzeń i ta tendencja stale rośnie.

Doznałeś/aś urazu na skutek wykonywanych obowiązków zawodowych? Znajdziesz u mnie wsparcie w procesie uzyskania należnego świadczenia za wypadek przy pracy. Dochodzenie o należne świadczenie nie należy do najprostszych, jednak nasz zespół prawników bardzo dobrze radzi sobie przy szkodach tego charakteru. 

Doświadczenie oraz profesjonalne podejście pozwala skutecznie wygrywać wysokie świadczenia dla poszkodowanych. W wielu przypadkach w wyniku wypadku przy pracy dochodzi do znacznego uszczerbku na zdrowiu. Zdarzenia niejednokrotnie przewartościowały życie osób poszkodowanych oraz ich rodzin. 

Czym jest wypadek przy pracy?
Definiując wypadek przy pracy musi dojść do nagłego zdarzenia z przyczyn zewnętrznych, którego efektem jest uraz, bądź śmierć oraz istnieje związek z wykonywaną pracą. 

Kiedy uznajemy zdarzenie za wypadek przy pracy?

Muszę zostać spełnione 4 przesłanki:

  1. Zdarzenie musi mieć charakter nagły – co ważne nagłość w tym przypadku ma okres trwania jednej dniówki roboczej. 
  2. Przyczyna zewnętrzna – czyli czynnikiem oddziałującym nie może być rozstrój zdrowia poszkodowanego. 
  3. Związek z pracą – zdarzenie musi być powiązane z wykonywanymi obowiązkami służbowymi. 
  4. Uraz – następstwem kwalifikacji zdarzenia jako wypadku w pracy musi być uraz, czyli uszkodzenie tkanek ciała lub narządów przez czynnik zewnętrzny. 

Świadczeniami o jakie należy się starać to odszkodowanie za straty materialne oraz zadośćuczynienie za straty niematerialne. Odszkodowanie przysługuje m.in. za: procentowy uszczerbek na zdrowiu, utraconą zdolność zarobkową, wszelkie straty finansowe związane ze zdarzeniem. Natomiast zadośćuczynienie przysługuje m.in. za: doznany ból, cierpienie, krzywdę. 

W zależności od rozmiaru szkody można również dochodzić zadośćuczynienia za przystosowanie się do nowej rzeczywistości. Kolejnym świadczeniem, które jest uzależnione od doznanego uszczerbku na zdrowiu jest renta. Rentę poszkodowany może uzyskać, kiedy nie będzie w stanie dalej wykonywać pracy zawodowej częściowo lub całkowicie. 

Bardzo ważnym elementem jest powód zaistnienia zdarzenia, który będzie opisany w notatce BHP. O świadczenia można starać się kiedy wypadek nie wynikał z bezpośredniej winy pracownika.

Częstym pytaniem jest czy zajmuję się pomocą kiedy sprawa została zgłoszona z polisy grupowej. Niestety. Z polis grupowych wypłacane odszkodowania są bardzo niskie, jednak wiążąca jest umowa polisy, która uniemożliwia osiągnięcie wyższego odszkodowania. 

Nie czekaj! Skontaktuj się już dziś i zacznij proces otrzymania należnego Tobie świadczenia.Masz wątpliwości? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!