Szkoda osobowa

Szkody osobowe

W sytuacji kiedy doszło do wypadku, którego efektem jest uszczerbek na zdrowiu lub rozstrój zdrowia możemy mówić o szkodzie osobowej. Ten rodzaj szkody może mieć charakter materialny lub niematerialny, wtedy również mówimy o przysługujących świadczeniach odszkodowanie i zadośćuczynienie. 

Przy szkodzie osobowej, inaczej zwanej również zdrowotną możemy wnosić o uzyskanie świadczenia w ramach własnej polisy ubezpieczeniowej, ubezpieczenia grupowego lub z ubezpieczenia OC sprawcy / podmiotu odpowiedzialnego (np. za oblodzony chodnik). 

Odszkodowanie za straty materialne uzależnione jest m.in. od procentowego stopnia uszczerbku zdrowotnego. Ubezpieczyciel do tego celu analizuje zebraną dokumentację medyczną lub organizuje komisję lekarską. W przypadku odszkodowania z własnej polisy istotnym elementem jest suma gwarancyjna na jaką została zawarta polisa

Zadośćuczynienie ma charakter świadczenia za wyrządzoną krzywdę, którą ciężko jest zmierzyć ze względu na charakter. Ból, cierpienie, utrata zdrowia psychicznego ma charakter niemierzalny, dlatego trudno określić jest wysokość rekompensaty. Zadośćuczynienie przysługuje nie tylko poszkodowanemu, ale zależnie od przypadku może się o nie ubiegać również rodzina poszkodowanego. 

Szkody na osobie są niezbywalne, co za tym idzie nie można skorzystać z wykupu szkody. Świadczenia przyznawane przez towarzystwa ubezpieczeniowe w wielu przypadkach są zaniżone na wysokie kwoty, a w celu dochodzenia wyższej kwoty można się odwołać od decyzji lub zostaje droga sądowa. 

Wybierając drogę sądową należy dobrze dobrać specjalistów, którym warto powierzyć sprawę. Rocznie pomagamy wielu poszkodowanym w uzyskaniu odpowiedniej kwoty odszkodowania. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, dokładnie analizując sprawę.
Masz pytania? Zastanawiasz się czy możemy pomóc w Twoim przypadku? 

Nie zastanawiaj się! Już dziś zrób kolejny krok, żeby uzyskać odszkodowanie jakie się Tobie należy! Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego, a My się do Ciebie odezwiemy.

Formularz kontaktowy


W czym mogę Ci pomóc?

Wypełnij formularz a ja skontaktuję się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe. Pozdrawiam, Marcin.

Polityka Prywatnościwww.marcinkuzma.pl-polityka-prywatnosci