To warto wiedzieć w temacie odszkodowań
Sankcja Kredytu Darmowego – jakie są podstawy, żeby uzyskać darmowy kredyt?
Skala problemu podlegającego pod SKD Czy Sankcja Kredytu Darmowego ochroni kredytobiorców? Jakie są podstawy prawne SKD? Chętnie dla Ciebie rozwinę ten temat szerzej! Banki na szeroką skalę podpisywały umowy kredytowe / pożyczkowe, w których były zapisy niedozwolone tzw. klauzule abuzywne….
Sankcje kredytu darmowego: Twoja szansa na sprawiedliwość finansową
Czym jest sankcja kredytu darmowego? Sankcja kredytu darmowego to termin, który może brzmieć obco, ale w rzeczywistości dotyczy wielu Polaków zmagających się z niesprawiedliwymi warunkami umów kredytowych. Chodzi o mechanizm prawny, który umożliwia kredytobiorcom ubieganie się o zwrot nieuczciwie naliczonych…
Kredyty frankowe: znajdź wyjście z finansowego fabiryntu
Co musisz wiedzieć o kredycie frankowym? Kredyt frankowy, choć kiedyś kusił niskimi ratami i korzystnym kursem CHF, stał się dla wielu polskich rodzin finansową pułapką. Zaciągnięty z myślą o zakupie wymarzonego domu lub mieszkania, przekształcił się w ciężar, który trudno…
Jak samemu uzyskać więcej z odszkodowania?
Zastanawiasz się jak samemu uzyskać więcej z odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej? Przecież to jest wielka firma, a Ty czujesz się przy niej bezradny? Kiedy złożona propozycja wydaje się zbyt niska lub wypłacona kwota bezsporna* nie wystarcza na naprawę możesz podjąć…
Odwołanie – z czym je ugryźć?
Odwołanie, inaczej reklamacja jest odpowiedzią wobec Towarzystwa Ubezpieczeniowego na złożoną propozycję odszkodowania. Czas w jakim możemy odwołać się to 3 lata od zgłoszenia szkody. Jest to jedno z pierwszych rozwiązań z jakich możemy skorzystać, w celu uzyskania wyższej kwoty odszkodowania….
Komu przysługuje odszkodowanie z polisy sprawcy?
W wielu przypadkach możemy zostać stroną poszkodowaną w zdarzeniu. Kiedy mówimy o zdarzeniu, po którym możemy rościć o odszkodowanie z polisy sprawcy? Musi zajść ciąg przyczynowo-skutkowy, w którego następstwie dochodzi do szkody. Są dwie strony: sprawca i poszkodowany. Najczęściej kiedy…
Gdzie zgłosić szkodę
Do jakiego ubezpieczyciela lepiej zgłosić szkodę? BLS czy ubezpieczyciel sprawcy? Bardzo często spotykamy się z opinią, że jak jak zgłoszę do swojego ubezpieczyciela to wypłacą mi wyższą kwotę niż ubezpieczyciel sprawcy. W rzeczywistości tak nie jest. W takim razie jak…
Co reguluje szkody z OC sprawcy oraz z AC
W Polsce każdego dnia dochodzi do kolizji i wypadków. Szkody w zależności od możliwości możemy likwidować z OC sprawcy lub AC. W obydwu przypadkach dochodzi do zaniżonych odszkodowań. OC W przypadku odszkodowania z OC sprawcy proces ten reguluje prawo. Prawa…
Sposób na uzyskanie odszkodowania
Odszkodowanie stanowi rekompensatę za poniesione straty lub doznaną krzywdę. O odszkodowanie możemy rościć przede wszystkim od ubezpieczyciela, chyba że sprawca nie posiada wykupionej polisy lub polisa nie obejmuje odpowiedzialności za przebyte zdarzenie to z pomocą przychodzi Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny lub…
Wykup szkody – jak to działa?
Wykup szkody, czyli dopłata do odszkodowania – co to jest? Dopłata do odszkodowania; dopłacimy do Twojego odszkodowania; odbierz dopłatę do odszkodowania i inne synonimy tych zwrotów.. Bardzo dużo reklam i haseł, ale co to w ogóle jest? Potocznie nazywana dopłata…
Cesja odszkodowania – co to jest?
Czym jest cesja praw do szkody? Cesja jest umową cywilnoprawną przeniesienia wierzytelności z jednej osoby/podmiotu na drugą. Zawierając cesję przenosimy prawa do dalszych roszczeń wobec reszty wierzytelności. Umowę cesji zawierają Cesjonariusz oraz Cedent. Cesjonariusz jest podmiotem, który nabywa prawa do…
Ugoda z ubezpieczycielem – czy warto?
Propozycja kwoty bez kosztorysu? Niewiele wyższe odszkodowanie od kwoty bezspornej? Straszenie, że bez akceptacji propozycji przyjedzie rzeczoznawca i będzie niższa kwota odszkodowania?Spotkałeś się z którąś z tych metod? Dlaczego Towarzystwo Ubezpieczeniowe tak usilnie idzie w zaparte na ugodę? Na początek…
Jak zgłosić szkodę
Pierwszym krokiem do uzyskania należnego odszkodowania jest zgłoszenie szkody. Do wyboru mamy dwie możliwości: W tym artykule nie będziemy rozpisywać się która metoda jest lepsza, ponieważ każda ma swoje plusy i minusy. Dziś krótko scharakteryzujemy kroki jak poprawnie zgłosić szkodę…
Szkody osobowe
W sytuacji kiedy doszło do wypadku, którego efektem jest uszczerbek na zdrowiu lub rozstrój zdrowia możemy mówić o szkodzie osobowej. Ten rodzaj szkody może mieć charakter materialny lub niematerialny, wtedy również mówimy o przysługujących świadczeniach odszkodowanie i zadośćuczynienie. Przy szkodzie…
Jak wygląda proces likwidacji szkody?
Przed zgłoszeniem szkody do ubezpieczyciela jest więcej kroków, a wszystkie są następstwem przypadkowego zdarzenia – kolizji lub wypadku. Po samym zdarzeniu należy należy rozwiązać ustalenie winy, jeżeli sprawca poczuwa się do winy to możemy spisać z nim oświadczenie sprawcy zdarzenia….
Na jakiej podstawie dochodzimy odszkodowania?
W Polsce każdego dnia dochodzi do kolizji i wypadków. Szkody w zależności od możliwości możemy likwidować z OC sprawcy oraz AC. W obydwu przypadkach dochodzi do zaniżonych odszkodowań. W przypadku odszkodowania z OC sprawcy proces ten reguluje prawo. Prawa i…